Skip to content

Laboratoria

Laboratorium Inżynierii Wirtualnej – 412CM

Wyposażone jest w maszyny Rapid Prototyping pracujące w technologiach SLA (V-Flash, XYZprinting NOBEL), FDM (BFB, XYZprinting daVinci Pro) i LOM (SOLIDO) i inne, a także: skaner trójwymiarowy stykowy MicroScribe 3D, skanery bezstykowe: ScanBright, Creaform i Roland, zestawy do budowy mini-robotów Mindstorms, robot LynxArm oraz robot Hexapod. Oprogramowanie wykorzystywane w laboratorium to 3D Doctor, Oprogramowanie Rapid Prototyping AXON, oprogramowanie Visual Reality, oprogramowanie robotów BASICstamp. Dodatkowo w laboratorium dostępne są zestawy Arduino umożliwiające sterowanie prototypami urządzeń budowanych w ramach prac dyplomowych i działalności koła naukowego.

Laboratorium komputerowe – 416CM

Wyposażone jest w 16 stacji roboczych, na których zainstalowane jest oprogramowanie do modelowania CAD i obliczeń inżynierskich, takie jak: CATIA V5, SolidWorks, SolidCAM, Hyperworks, NX, FEMAP, Geomagic, RhinoCeros i Octave. Wykorzystanie wirtualnych maszyn VMWARE pozwala na realizowanie zadań obliczeniowych, programistycznych oraz analizy i wizualizacji danych.

Laboratorium CNC – 415CM

Wyposażone w obrabiarkę CNC 5-cio osiową firmy InfoTec oraz 3 osiowy ploter CNC. Dodatkowo, laboratorium stanowi przestrzeń pracy nad projektami w której studenci mogą realizować swoje pomysły.

Laboratorium Obliczeń Równoległych

Laboratorium wyposażone jest w 100-procesorowy klaster obliczeniowy pracujący pod kontrolą systemu Linux, składający się z 20 węzłów połączonych szybką siecią światłowodową w technologii Infiniband. Zainstalowane na nim oprogramowanie umożliwia prowadzenie wielkoskalowych obliczeń z zakresu aerodynamiki i hydrodynamiki (CFD), aerosprężystości (oddziaływań płyn-struktura) oraz wytrzymałości materiałów i optymalizacji topologicznej konstrukcji. Wykorzystywany jest również do rozwoju własnego oprogramowania, takiego jak: MES3D, MF3, CosmoProjector.